מפת אתר English

ניהול וקיימות בע"מ     Management and Sustainability Ltd.   M&S

תפריט משנה
איכות הסביבה
אחריות חברתית
אנרגיה ובנייה ירוקה
חדשות
01/06/2020 - שר האנרגיה פרסם יעדים מעודכנים לאנרגיות מתחדשות בשנת 2030
ברוכים הבאים לאתר של "ניהול וקיימות בע"מ"
יצירת קשר
שם:
טלפון:
דוא''ל:

איכות הסביבה

משנות ה-70 בצפון אמריקה ובאירופה צפון- מערבית, ומשנות ה-90 בשער העולם כולל ישראל, הולך וגובר הלחץ הציבורי לשיפור איכות הסביבה, הן במישור המקומי (מניעת זיהום וטיפול בפסולות) והן במישור הגלובאלי (צמצום החור באוזון ואפקט החממה). הגנת הסביבה הפכה מנושא הדגל של ארגונים לא-ממשלתיים שוליים ובחלקם קיצוניים, לאחד התחומים המרכזיים בתקשורת, בפוליטיקה, בחקיקה – ואפילו בתקציבים הציבוריים במספר הולך וגדל של מדינות,אם כי עדיין לא בישראל.

המודעות הסביבתית הגוברת של הציבור והצרכנים, הדרישות המחמירות של חברות הביטוח וגופי המימון, והחשש מעונשים פליליים כבדים ומתביעות אזרחיות בסכומי עתק – כל אלה הביאו את הסקטור העסקי, ובמיוחד התאגידים הגדולים והגלובאליים, לעבור מאדישות או התגוננות לניהול סביבתי (Environmental Management) פרו-אקטיבי וממוסד (14001 ISO). עם הזמן, הוכח גם כי שיפור הביצועים הסביבתיים תורם להצלחה העסקית דרך שיפור התדמית וצמצום הוצאות האנרגיה והמים.

מניעת הזיהום, בשגרה ובחירום, והחיסכון באנרגיה ובמשאבי טבע, מצריכים ולכן מלווים בפיתוח מגוון רחב של טכנולוגיות סביבתיות ( Cleantech ) ב-4 תחומים עיקריים: אנרגיה, מים ושפכים, ניטור וצמצום פליטות, טיפול בפסולות. משנת 2000, שוק ה-Cleantech הגלובאלי, היקף ההשקעות ומספר המועסקים בו צומחים במהירות, וצמיחתו צפויה להימשך לאורך זמן. שוק ה-Cleantech הישראלי קטן בצד הביקוש, אבל משמעותי בצד הפיתוח, הייצור והפרויקטים, בעיקר בתחומי האנרגיה והמים.


יואל ווייל, מנכ"ל M&S, צבר ניסיון רב בניהול סביבתי ובטכנולוגיות סביבתיות כסמנכ"ל לאיכות, בטיחות ואיכות סביבה של אורמת במשך 11 שנה. הוא מוביל במישור הציבורי את יישום הניהול הסביבתי בישראל, כיו"ר הפורום לניהול סביבתי בהתאחדות התעשיינים, יו"ר הועדה לאנרגיה ואיכות הסביבה של (ICC-Israel - International Chamber of Commerce), יו"ר ועדת המומחים לתקינה לניהול סביבתי ו- 3 פעמים ראש משלחת ישראל בכינוסי הועדה הבינלאומית שכתבה את סדרת תקני 14000 ISO .

M&S משתפת פעולה עם מומחים מהשורה הראשונה ובעלי מקצוע מנוסים, ומציעה ייעוץ אסטרטגי, שיווקי, ניהולי וטכנולוגי בתחום איכות הסביבה.

 jw@mansus.com  | טל.   050-6660840